Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podpisanie umowy o tarczy opóźnione

Strategia i polityka, 28 kwietnia 2008

Amerykańsko-czeska umowa o umieszczeniu na terytorium Czech radaru systemu antyrakietowego nie zostanie podpisana 5 maja, jak dotąd planowano.

Planowano, że podpisanie umowy nastąpi 5 maja, w czasie obchodów rocznicy praskiej wiosny - powstania antykomunistycznego stłumionego siłą przez ZSRS. Tego dnia w Pradze odbędzie się konferencja NATO poświęcona obronie przeciwrakietowej. Jak poinformowała przedstawicielka czeskiego MSZ, 5 maja nie przyjedzie jednak do Pragi amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice. A to właśnie ona miała podpisać umowę.

Czescy politycy nadal uważają, że podpisanie umowy powinno nastąpić do końca prezydentury George W. Busha. Powyborcza przyszłość tego projektu nie jest bowiem jasna. Także dlatego, że w Czechach, podobnie jak w Polsce, silny jest opór społeczny przeciwko umieszczeniu na terenie kraju obcej bazy wojskowej. Nie jest też pewne, czy podpisaną przez rząd umowę ratyfikuje parlament. Premier Mirek Topolanek kilka razy informował, że chciałby przekazać posłom umowę do zatwierdzenia jeszcze przed wakacjami.

Amerykanie są na tyle pewni czeskiej zgody, że już podpisali umowę dotyczącą finansowania programu (400 mln USD na radar w Europie dla Raytheona).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.