Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PackBot dla US Army

Wojska lądowe, 12 lipca 2013

Amerykańska iRobot poinformowała o zawarciu wieloletniego porozumienia z wojskami lądowymi USA o dostawach nieokreślonej liczby robotów inspekcyjnych 510 PackBot FasTac.

Do tej pory iRobot zebrał zamówienia na ponad 5 tys. zestawów robotów inspekcyjnych różnych typów. Ich odbiorcami są służby bezpieczeństwa oraz siły zbrojne wielu państw świata, w tym m.in. USA / Zdjęcie: ASD News

Informacja na ten temat została anonsowana przed kilkoma dniami. Ma ona obowiązywać przez 4 lata. Całkowita wartość umowy może wynieść 30 mln USD. Zastępuje ona wcześniejsze i wygasające właśnie porozumienie w tej sprawie.

W ramach realizacji umowy, US Army zdecydowała się juz na zakup pakietu części zamiennych o wartości 3 mln USD. Zostaną one użyte do utrzymania w służbie obecnie użytkowanych zestawów robotów inspekcyjnych. Ich dostawy mają trwać do końca br.

Zwarte porozumienie dotyczy zestawów robotów inspekcyjnych PackBot w wersji FasTac. Zostały one opracowane specjalnie z myślą o oddziałach wojsk lądowych odpowiedzialnych za detekcję i usuwanie wykrytych ładunków wybuchowych, zarówno w polu, jak i w terenie zabudowanym.

PackBot FasTac różni się od podstawowych zestawów m.in. udoskonalonymi urządzeniami obserwacji, w tym kamerą dzienną / termowizyjną. Operator uzyskał możliwość lepszego kierowania robotem, dzięki zmodyfikowanemu interfejsowi panelu sterowania oraz poprawionemu oprogramowaniu.

Jest to już kolejny w ostatnich miesiącach sukces rynkowy iRobot. W maju producent informował o zawarciu porozumienia z władzami Brazylii o dostawie do końca br. nieokreślonej liczby zestawów 510 PackBot (510 PackBot dla Brazylii, 2013-05-17). Wartość umowy wynosi 7,2 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.