Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwa przyjęła do służby niszczyciele min

Marynarka wojenna, 16 lipca 2013

Marynarka wojenna Litwy przyjęła do służby dwa niszczyciele min, Skalvis (M53) i Kuršis (M54).

Ceremonia przyjęcia niszczycieli min, Skalvis (M53) i Kuršis (M54), na terenie bazy marynarki wojennej Litwy w Kłajpedzie / Zdjęcie: Thales UK

Uroczystość przyjęcia okrętów do służby odbyła się na terenie bazy marynarki wojennej w Kłajpedzie na zachodzie kraju. Niszczyciele min zostały zakupione od Wielkiej Brytanii w listopadzie 2008 (Nowe okręty Litwy, 2011-05-06). W Royal Navy służyły jako jednostki typu Hunt, HMS Cottesmore (Skalvis) i HMS Dulverton (Kuršis).

Przed sprzedażą Litwie pełniły służbę w Irlandii Północnej jako okręty patrolowe. Za ich doposażenie do wymogów nowych misji odpowiadał Thales UK oraz wybrani przez niego podwykonawcy, w tym należąca do A&P Group stocznia Falmouth. Okręty otrzymały nowy układ zarządzania walką M-CUBE, zespoły napędowe Caterpillar C32 ACERT, sonar podkadłubowy Thales 2193 oraz nowe wyposażenie do zwalczania min, ze  zdalnie sterowanymi jednorazowymi ładunkami K-Ster. 

Warto zaznaczyć, że Thales UK ma już duże doświadczenie w usługach wykonywanych na pokładach okrętów omawianej klasy dla państw bałtyckich. Na początku miesiąca przedsiębiorstwo informowało o zawarciu porozumienia z marynarką wojenną Estonii o wsparciu technicznym zakupionych w 2006 od Royal Navy niszczycieli min typu Sandown, EML Admiral Cowan (M313) (ex-HMS Sandown (M101)) i EML Sakala (M314) (ex-HMS Inverness (M102)) (Thales dla estońskich niszczycieli min, 2013-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.