Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ONZ kupuje bsl Falco

Lotnictwo wojskowe, 12 sierpnia 2013

Organizacja Narodów Zjednoczonych finalizuje umowę w sprawie pozyskania bezzałogowców Falco. Mają one wkrótce zostać wysłane do Konga. 

Bezzałogowy statek latający Falco EVO / Zdjęcie: Selex

Departament Operacji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych jest bliski zakończenia negocjacji z włoskim przedsiębiorstwem Selex, wchodzącym w skład koncernu Finmeccanica, w sprawie pozyskania bezzałogowych statków latających Falco.

ONZ zamierza wysłać je w ciągu kliku najbliższych tygodni do Afryki. Bsl mają stanowić wsparcie misji stabilizacyjnej w Demokratycznej Republice Konga (MONUSCO).

Nie sprecyzowano, czy będą to bezzałogowce w wersji podstawowej (Falco nad Pakistanem, 2009-03-09), czy też EVO (Oblot Falco Evo, 2012-07-24), dysponujące lepszymi osiągami. Bsl mają służyć do monitorowania ruchów zbrojnych grup i lepszej ochrony cywilów, zwłaszcza we wschodniej części kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.