Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie kolejnego Son Won-Il

Marynarka wojenna, 15 sierpnia 2013

Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) zwodowało czwarty konwencjonalny OP typu Son Won-Il (Typ 214), przyszły ROKS Kim Jwa-jin (SS076). Okręt ma zostać przekazany marynarce wojennej Republiki Korei w 2014.

Wprowadzanie do służby OP typu Son Won-Il ma pozwolić marynarce wojennej Korei Południowej na wykonywanie szeregu zadań z dala od własnych baz morskich, co zwiększy jej potencjał bojowy w porównaniu do głównych regionalnych adwersarzy: ChRL i KRL-D / Zdjęcie: Navy Recognition

Uroczystość wodowania ROKS Kim Jwa-jin odbyła się przed kilkoma dniami na terenie zakładów stoczniowych południowokoreańskiego DSME w Geojedo na południu kraju. Wzięli w niej udział przedstawiciele producenta okrętu, a także jego przyszłego użytkownika, marynarki wojennej Republiki Korei.

Wodowanie ROKS Kim Jwa-jin to ważny etap na drodze do zakończenia jego budowy oraz przekazania  odbiorcy. Marynarka wojenna Korei Południowej ma otrzymać omawiany OP w 2. połowie 2014. Z kolei już w 2015 okręt ma rozpocząć regularną służbę.

ROKS Kim Jwa-jin jest 4. z serii 9 konwencjonalnych OP typu Son Won-Il, zamówionych przed kilkoma laty przez Seul (Pierwszy koreański U-214, 2008-01-09, Niemieckie podzespoły dla Korei, 2009-01-08). W pierwszej kolejności mają one stanowić uzupełnienie, a w dłuższej perspektywie czasowej zastępstwo dla obecnie użytkowanych OP typu Chang Bogo (Typ 209).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.