Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

al-Kaida przyznaje się do ataków w Kurdystanie

Strategia i polityka, 07 października 2013

Iracka filia al-Kaidy, organizacja Islamskie Państwo w Iraku (ISI), przyznała się do przeprowadzenia serii skoordynowanych ataków na siedzibę kurdyjskiej służby bezpieczeństwa, do których doszło pod koniec września.

Seria ataków w Erbil była efektem narastających w ostatnich miesiącach niepokojów między powiązanymi z al-Kaidą sunnitami, a mniejszością kurdyjską w Iraku i Syrii / Zdjęcie: Al-Monitor

Przypomnijmy, że pod koniec września siedziba kurdyjskiej służby bezpieczeństwa, Asayish została zaatakowana przez grupę nieznanych sprawców (Kurdystan nie jest już bezpieczny, 2013-09-30). W wyniku zdarzenia, do którego doszło w stolicy irackiego Kurdystanu, Erbil, śmierć poniosło 6 osób, a 62 – odniosły obrażenia.

Przedstawiciele władz w Erbil od początku podejrzewali, że za atakami stoją powiązani z al-Kaidą sunnici. Sami zainteresowani potwierdzili to w opublikowanym niedawno oświadczeniu. Cały incydent miał mieć związek z przybierającymi na sile walkami pomiędzy syryjskimi rebeliantami, a zamieszkującymi północ kraju Kurdami (Syryjscy Kurdowie walczą z al-Kaidą, 2013-08-01).

Erbil co prawda nie zaangażowało się dotąd bezpośrednio w omawiane walki. Władze irackiego Kurdystanu udzieliły jednak syryjskim Kurdom wsparcia werbalnego. Wyrażono również gotowość wysłania do Syrii, w sytuacji kryzysowej, oddziałów Peszmergów (Nie pora na Peszmergów, 2013-08-28).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.