Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jetman lata nad Azją

Lotnictwo cywilne, 06 listopada 2013

Yves Jetman Rossy wykonał dziś pierwszy lot w Azji. Rozpoczął go na najwyższym szczycie Japonii – Fudżi.

Yves Jetman Rossy podczas lotu nad Fudżi / Zdjęcie: Breitling

Dzisiaj Yves Jetman Rossy odbył pierwszy lot nad Azja, używając do tego celu kevlarowego skrzydła z napędem odrzutowym. Jako punkt startu wybrał najwyższy czynny stratowulkan i zarazem najwyższy szczyt Japonii (3776 m n.p.m.) - Fudżi. Leży on na wyspie Honsiu, na południowy zachód od stolicy, Tokio.

Latając ponad ośnieżonym szczytem z prędkością ok. 300 km/h Rossy wykonywał pętle i beczki, podziwiając niezwykłe widoki, niedostępne dla większości śmiertelników. Po zakończeniu lotu Jetman tak skomentował swój wyczyn: Latanie tutaj jest jak sen. Swobodny lot ze skrzydłem na plecach to coś zupełnie innego niż pilotowanie pasażerskiego odrzutowca w zamkniętej kabinie. Jestem szczęśliwcem, który mógł tego dokonać, ale mam nadzieję, że zmotywuję następne pokolenia do wymyślenia czegoś zupełnie innego, nawet jeżeli teraz wydaje się to niemożliwe.

Poprzednio Rossy wsławił się m.in. lotem nad Kanałem La Manche (Fusionman przeleciał nad Kanałem, 2008-09-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.