Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy NH90 NFH Step B dla Włoch

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 12 listopada 2013

Marynarka Wojenna Włoch odebrała wczoraj pierwszy śmigłowiec NH90 NFH w standardzie Step B(całkowitej zdolności operacyjnej).

Pierwszy NH90 NFH w konfiguracji Step B, przekazany Marina Militare / Zdjęcie: NHI

Przekazany wczoraj przez producenta, NH Industries (NHI), pierwszy śmigłowiec NH90 NFH w standardzie Step B(całkowitej zdolności operacyjnej), trafił do składu 5. eskadry Marina Militare (Marynarki Wojennej Włoch), stacjonującej w bazie Luni-Sarzana. Ogółem włoska marynarka wojenna zamówiła 56 NH90, w tym 46 w wersji pokładowej (NFH) i 10 transportowych (TTH).

Wiropłaty w standardzie Step B są przystosowane do przenoszenia zarówno pocisków powietrze-powierzchnia Marte MK.2/S, jak i torped. Na ich pokładach zabudowano wyposażenie do łączności satelitarnej i kodowanej. W przyszłym roku NHI zajmie się modernizacją 5 włoskich NH90 NFH, dostarczonych wcześniej Marina Militare w standardzie Step A (wstępnej zdolności operacyjnej), do standardu Step B. Natomiast Aviazione dell'Esercito (lotnictwo wojsk lądowych Włoch) odebrało pierwszego NH90 TTH w tym standardzie w maju br.(Pierwszy NH90 TTH dla Włoch w docelowej konfiguracji, 2013-05-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.