Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy plan szkoleniowy dla Libii

Wojska lądowe, 19 listopada 2013

Pentagon ogłosił plany przeszkolenia kilku tysięcy libijskich żołnierzy. Krok ten ma pomóc w ustabilizowaniu sytuacji w kraju, w którym władze centralne nie są w stanie uporać się ze wszechobecnymi milicjami.

Szczegóły nowego planu szkoleniowego dla Libii są ustalane. USA zapowiadają przeszkolenie od 5 tys. do 8 tys. Libijczyków. Niewykluczone, że na miejsce zostaną wysłani amerykańscy żołnierze / Zdjęcie: RT

Informację taką przekazał rzecznik Pentagonu, pułkownik Steven Warren. Według jego słów, szczegóły zapowiadanej misji szkoleniowej, w tym jej terminarz oraz miejsce realizacji, są dopiero ustalane. Wiadomo, że szkoleniem objętych miałoby zostać od 5 tys. do 8 tys. libijskich żołnierzy.

Ogłoszone plany są kolejnym przykładem pomocy wojskowej USA udzielanej władzom w Trypolisie. Wcześniej Waszyngton deklarował gotowość przeszkolenia libijskich oddziałów sił specjalnych (USA wyszkoli libijskich komandosów, 2012-10-17) oraz przekazanie Libijczykom wybranych typów uzbrojenia (Libia chce kupić Chinooki, 2013-10-01, 200 HMMWV dla Libii, 2013-07-30). Na podobne działania zdecydowały się także niektóre z europejskich państw NATO (NATO będzie szkolić Libijczyków?, 2013-06-04), w tym m.in. Wielka Brytania (Brytyjczycy wyszkolą libijskich żołnierzy, 2013-07-09).

Oferowana przez państwa zachodnie pomoc jest tym cenniejsza, że pomoże władzom centralnym w uporaniu się z postępującą destabilizacją wewnętrzną państwa (Niepokoje w Libii, 2012-11-02, Ucieczka więźniów w Bengazi, 2013-07-28). Jest ona wynikiem rzeczywistej kontroli Libii przez zbrojne milicje (Demokracja po libijsku, 2013-05-06), powstałe w czasach walk z wojskami Muammara Kaddafiego (Muamar Kaddafi został zabity, 2011-10-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.