Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Syria zbroi Kurdów

Strategia i polityka, 25 listopada 2013

Tureckie raporty donoszą, że Syria zbroi bojowników PPK i PUD. Mieli oni otrzymać od rządu al-Assada czołgi, haubice i pociski rakietowe.

Zdjęcie: voanews

Dziennik Bugun powołuje się na raport biura dowódcy tureckiej żandarmerii, który donosi, iż zbrojne ramię największej kurdyjskiej partii politycznej w Syrii, Partii Unii Demokratycznej (PUD), otrzymało od syryjskiego przywódcy, Baszara al-Assada, znaczne ilości uzbrojenia.

Jeden z dowódców PUD, Sahin Cilo, znany też jako Ferhat Abdi Sahin, miał przenieść swój obóz z dystryktu Derik do syryjskiego Amude. Do miasta Ras al-Ajn, leżącego obok granicznego Ceylanpinar w Turcji, miało przybyć także 3 tys. bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PPK). Obecnie połączone siły Kurdów w mieście liczą 3800 członków PPK i 6300 bojowników PUD.

Według raportu zgromadzeni tam Kurdowie mieli otrzymać 5 czołgów, 10 haubic i 220 pocisków ziemia-powietrze. Typy uzbrojenia, produkcji rosyjskiej, nie zostały sprecyzowane.

Broń miała trafić do obozu bojowników PUD i PPK z Dajr Az-Zaur. Jednocześnie, drogą powietrzną, do miasta Al-Kamiszli przerzucono amunicję do czołgów i pociski do haubic. W dokumencie wspomina się, że w przygranicznym Al-Kamiszli często lądują rosyjskie samoloty, dostarczające uzbrojenie reżimowi al-Assada.

Według raportu syryjski przywódca wysłał także do Ras al-Ajn swojego zaufanego oficera, Adnana Jamila Hairbeka, który razem z Sahinem ma przygotować atak na jednostki syryjskich opozycjonistów. Prawdopodobnie ma to związek z planami utworzenia autonomii kurdyjskiej w Syrii (Syryjscy Kurdowie ogłaszają autonomię, 2013-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.