Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi Cape zwodowany

Marynarka wojenna, 08 stycznia 2014

Australijski Austal zwodował drugi okręt patrolowy typu Cape, Cape Byron.

Zdjęcie: Austal

Uroczystość odbyła się wczoraj na terenie zakładów stoczniowych Austal w Henderson w Australii Zachodniej. Okręt, przyszły Cape Byron, jest 2. z serii 8 patrolowców typu Cape, budowanych przez Austal dla australijskich służb celnych (Australian Customs and Border Protection Service). Wartość kontraktu wynosi 330 mln AUD (904,3 mln PLN).

W 2. kwartale br. Cape Byron oficjalnie otrzyma swoje imię. Dołączy wówczas do pierwszego z Cape’ów, Cape St George (Chrzest pierwszego okrętu typu Cape, 2013-03-16). W chwili obecnej trwają prace nad 3. z okrętów (Stępka pod kolejny patrolowiec typu Cape, 2013-08-15).

Okręty typu Cape będą używane do patrolowania australijskiego wybrzeża i zwalczania procederu przemytu towarów i ludzi. Docelowo mają one zastąpić obecnie użytkowane jednostki typu Bay, które wchodziły do służby w latach 1990./2000. Za ich budowę również odpowiadał Austal.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.