Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie algierskiego desantowca

Marynarka wojenna, 10 stycznia 2014

Orizzonte Sistemi Navali (OSN) zwodowało nowy algierski okręt desantowy, przyszły Kalaat Beni-Abbes (474).

Nowe algierski okręt desantowy Kalaat Beni-Abbes budowany jest w ramach programu Bâtiment de Débarquement et de Soutien Logistique. Desantowiec powinien wejść do służby w br.

Uroczystość wodowania odbyła się 8 stycznia na terenie zakładów stoczniowych Fincantieri, jednego ze współwłaścicieli OSN, w Riva Trigoso na północy Włoch. Trzeba podkreślić, że wodowanie przyszłego algierskiego okrętu było jedynie połowiczne, gdyż został on umieszczony na pokładzie barki, która przetransportuje go do stoczni w La Spezia, gdzie producent dokończy budowę jednostki.

Algierski okręt został zamówiony w połowie 2011. Jego wartość wynosi około 400 mln EUR (1,6 mld PLN). Desantowiec budowany jest na podstawie projektu włoskich jednostek typu San Giorgio (Włosi wysyłają okręty na pomoc imigrantom, 2013-10-15).

Długość okrętu to 142,9 m, a szerokość 21,5 m. Wyporność pełna Kalaat Beni-Abbes to 9000 t. Jednostka będzie rozwijać prędkość 20 w, a jej zasięg wyniesie najprawdopodobniej 11 265 km.

Po jego wejściu do służby, okręt będzie stanowił wsparcie dla 2 fregat typu MEKO-200 (model A200N), które znajdą się w linii w latach 2015-2016 / Zdjęcia: Giorgio Parodi

Uzbrojenie okrętu powinno składać się m.in. z 76-mm działa morskiego Oto Melara Super Rapid i dwóch 25-mm zdalnie sterowanych armat. Kalaat Beni-Abbes będzie przenosił m.in. 3 barki desantowe (LCM) i 3 mniejsze łodzie desantowe (LCVP) oraz 2 łodzie półsztywne.

Załogę desantowca stanowić ma 150 marynarzy i oficerów. Dodatkowo, będzie on w stanie wziąć na pokład do 440 żołnierzy i 15 pojazdów opancerzonych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.