Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uzbrojony bezpilotowiec BAE Systems

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 czerwca 2008

BAE Systems ujawnił uzbrojonego bezpilotowego demonstratora technologii - Fury, opartego na bazie rozpoznawczego bsl HERTI.

Fury powstał przy współpracy z Thalesem UK - twórcą małych kpr LMM (Superlekki kpr Thales UK), przeznaczonych głównie do uzbrajania bsl. Samolot przeszedł już pierwsze próby w locie. Testowano przede wszystkim system wykrywania i identyfikowania celów. Dokonano też strzelań na ziemi z podskrzydłowych wyrzutni.

BAE Systems i Thales UK przygotowują teraz próby strzelań LMM z Fury w locie. Poszukiwanie, wykrywanie i identyfikacja celów będzie odbywać się automatycznie. Wystrzelenie pocisku będzie jednak następować po potwierdzeniu ze stanowiska naziemnego.

HERTI (Herti nad Afganistanem) powstał na bazie polskiego samolotu J6. Początkowo płatowce były dostarczane BAE Systems z wytwórni twórcy samolotu - Jarosława Janowskiego. Obecnie całe bsl budowane są w W. Brytanii.

BAE Systems w ramach wartego 124 mln funtów programu pracuje nad bojowym bsl Taranis. Ma on stanowić element mieszanych jednostek lotniczych wspierających wojska naziemne.

Zdjęcia: BAE Systems


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.