Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad 20 mln zł na części do Hitfist-30P

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 lutego 2014

MON zamówił w Polskim Holdingu Obronnym warte ponad 20 mln zł części zamienne do systemu wieżowego Hitfist-30P.

Wchodzące w skład Polskiego Holdingu Obronnego ZM Bumar-Łabędy wyprodukowały na licencji włoskiej OTO Melara ponad 300 systemów wieżowych Hitfist-30P / Zdjęcie: PHO

Wieża Hitfist-30P wraz z 30-mm armatą napędową ATK Mk 44 Bushmaster II i 7,62-mm czołgowym karabinem maszynowym UKM-2000C jest uzbrojeniem kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, jak też ich misyjnych odmian Rosomak-M1/M1M.

Ponad 300 wież Hitfist-30P zostało wyprodukowanych przez ZM Bumar-Łabędy w Gliwicach na licencji OTO Melara do 2013 (Trzysetna wieża z Łabęd, 2012-11-30). Później wytwarzanie systemów przejęły WZM Siemianiowice Śląskie, producent transportera opancerzonego (Hitfist z Siemianowic, 2013-10-17).

Części zamienne zamawiane są w ramach 3-letniej umowy podpisanej z PHO na lata 2012-2014. Miejscem dostaw jest 9. Rejonowa Składnica Uzbrojenia i Amunicji w Jastrzębiu, podlegająca 4. Regionalnej Bazie Logistycznej z Wrocławia. Wartość porozumienia wynosi 20.250.826,15 zł (z VAT).

Remonty, naprawy i serwisowanie wież Hitfist-30P przeprowadzane są przez Rejonowe Warsztaty Techniczne z Grudziądza. Jednostka wyposażona jest w m.in. kupione za ponad 8 mln zł urządzenie diagnostyczne ETE lokalizujące uszkodzone podzespoły, jak też skonstruowane przez siebie narzędzia i części do nich, jak podstawę serwisową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.