Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia sił strategicznych FR

Strategia i polityka, 08 maja 2014

Z udziałem prezydenta FR odbyły się ćwiczenia rosyjskich sił strategicznych. Wzięły w nich udział rakiety balistyczne, bombowce i okręty podwodne.

Władimir Putin w czasie nadzorowania ćwiczeń / Zdjęcie: via NTW-Siewodnia

W ramach ćwiczeń Sił Zbrojnych FR kierowanych przez prezydenta Władimira Putina użyto rakiet strategicznych i pocisków zdolnych do przenoszenia głowic atomowych. Z kosmodromu w Plesiecku jednostka RWSN wystrzeliła rakietę balistyczną RS-12M Topol (Udany test Topola, 2013-12-30). Jej głowica ćwiczebna trafiła w cel wyznaczony na poligonie Kura na Kamczatce.

W tym samym czasie na poligonie Zachodniego okręgu wojskowego bombowiec strategiczny Tu-95MS wystrzelił 6 pocisków samosterujących H-55. Trafiły one w cele naziemne. Cele imitowały strategicznie ważne obiekty potencjalnego przeciwnika.

W ćwiczeniach uczestniczyły też okręty podwodne. Podwodny krążownik Tuła ze składu Floty Północnej wystrzelił rakietę strategiczną R-29R Siniewa z Morza Barentsa. Z kolei okręt podwodny Podolsk wystrzelił rakietę R-29R z Morza Ochockiego. Obie rakiety trafiły w cele wyznaczone na poligonach Cziża na północy i Kura na północnym wschodzie Kraju.

Testowano też system obrony przeciwrakietowej Moskwy. Imitowane było odpieranie zmasowanego ataku z użyciem sił jądrowych.

W ćwiczeniach uczestniczyły również siły konwencjonalne. Na poligonie Centralnego okręgu wojskowego Czebarkul ćwiczyły oddziały wojsk rakietowych i artylerii. Systemy rakietowe Uragan i Grad ostrzeliwały cele imitujące kolumny transportowe, punkty dowodzenia i umocnienia potencjalnego przeciwnika. Jednostka Południowego okręgu wojskowego ćwiczyły na poligonie Aszułuk odpieranie imitowanego ataku powietrznego. Zadania wykonywały obsługi kompleksów S-300, Buk-M1 i Pancir-S.

W tym samym czasie na poligonie Kapustin Jar dywizjony rakietowe wystrzeliwały rakiety balistyczne Iskander-M (Dwie brygady Iskanderów-M rocznie, 2014-02-11) i pociski z systemów Smiercz. Na poligonie Prioziersk w Kazachstanie ćwiczono przechwytywanie i niszczenie rakiet balistycznych z głowicami jądrowymi. Użyty został między innymi system bliskiego zasięgu Amur.

Na Morzu Kaspijskim operował okręt rakietowy Dagestan. Wystrzelił on pocisk samosterujący kompleksu Kalibr-NK do celu znajdującego się na lądzie. Cel został zniszczony.

Niepowodzeniem zakończyło się użycie systemu rakietowego Buratino. Rosyjskie źródła nie podają, jaka była tego przyczyna.

Rosyjskie ćwiczenia obserwowali prezydenci Białorusi, Armenii, Tadżykistanu i Kirgistanu. Przebywali oni wraz z prezydentem Putinem w Narodowym centrum dowodzenia obroną.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.