Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze zmodernizowane chorwackie MiGi-21bis

Lotnictwo wojskowe, 12 maja 2014

Chorwacja odebrała pierwsze MiGi-21bis, zmodernizowane na Ukrainie.

Pierwszy zmodernizowany chorwacki MiG-21bis podczas procedury odbioru w zakładach Odessawiarenserwis / Zdjęcie: MORH

Hrvatsko Ratno Zrakoplowstwo i Protizracna Obrana (HRZiPO, wojska lotnicze i obrony powietrznej Chorwacji) odebrały od ukraińskich przedsiębiorstw Ukrspecexport i Odessawiarenserwis 5 zmodernizowanych MiGów-21bis (Ukraina przedłuży trwałość chorwackich MiG-21 bis, 2013-07-01). Dwa pierwsze samoloty dotarły do macierzystej bazy w Pleso pod Zagrzebiem 15 kwietnia. Do ich transportu, po rozłożeniu na zespoły, użyto ciężarówek.

Pozostałe zostały dostarczone w ten sam sposób, przez terytorium Węgier. Po zakończeniu procesu montażu w macierzystej bazie, pierwszy MiG-21bis wzbił się w powietrze 30 kwietnia. Drugi samolot oblatano najprawdopodobniej 5 maja.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.