Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wzrosły koszty JSM

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 26 maja 2014

Całkowity koszt programu JSM wzrósł do 8,2 mld NOK. Większość kwoty pokryje rząd Norwegii.

Wizualizacja F-35 odpalającego pocisk JSM / Rysunek: Kongsberg

Całkowity koszt programu pocisku powietrze-powierzchnia Joint Strike Missile (JSM) wynieść ma 8,2 mld NOK (4,19 mld zł). Oznacza to wzrost o 37% w porównaniu z przewidywaną poprzednio kwotą 6 mld NOK (3,07 mld zł).

Mimo tego przedstawiciele przedsiębiorstwa Kongsberg nie tracą optymizmu. Większość z w/w dodatkowej sumy pokryje rząd w Oslo. Wzrost kosztów oznacza, że Kongsberg więcej zainwestuje w program. Jesteśmy całkowicie pewni, że będziemy w stanie sprzedać JSM także innym krajom – tłumaczy wiceprezes Harald Ånnestad.

Dziś norweski rząd przedstawił parlamentowi projekt wydatków niezbędnych do zakończenia prac B+R w programie JSM. Seryjna produkcja pocisków ma rozpocząć się w 2017. Ich nosicielami będą przede wszystkim samoloty F-35 Luftforsvaret (wojsk lotniczych Norwegii), jednak w ub.r. przeprowadzono także próby kompatybilności uzbrojenia z F/A-18E/F Super Hornet (JSM dla Super Horneta , 2013-11-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.