Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AS350 wylądował na Pico de Orizaba

Lotnictwo cywilne, 02 czerwca 2014

Śmigłowiec AS350 B3E wylądował na najwyższym szczycie Meksyku – Pico de Orizaba.

AS350 B3E na Pico Orizaba / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Pico de Orizaba (Citlaltépetl), to uśpiony stratowulkan, będący najwyższym szczytem Meksyku, leżący na wysokości 5636 m n.p.m. Jest on położony w południowej części kraju, 120 km na zachód od miasta Veracruz, w pobliżu miasta Orizaba.

Koncern Airbus Helicopters poinformował, że 27 maja na szczycie wylądował śmigłowiec AS350 B3E, wpisując się w ten sposób do historii meksykańskiego lotnictwa. Wyczynu, który zrealizowano w porozumieniu z władzami lotniczymi Meksyku, dokonali pilot José Luis Zamora Rodríguez i inżynier pokładowy Erick Pérez Velázquez.

Warto podkreślić, że w 2005 ten sam model śmigłowca ustanowił analogiczny rekord, lądując na Mount Evereście. Wiropłaty AS350 są często używane przez użytkowników operujących w wysokich górach (Pierwszy AS350 B3e dla Shree Airlines, 2014-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.