Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsza bateria Astros III coraz bliżej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 czerwca 2014

Siły zbrojne Brazylii oficjalnie odebrały elementy pierwszej baterii systemu rakietowego Astros III (Mk 6).

Każda z baterii będzie składała się bowiem z 6 wyrzutni, 6 wozów amunicyjnych, wozu z systemami kontroli ognia, pojazdów dowodzenia i zabezpieczenia technicznego oraz wozu meteorologicznego / Zdjęcie: MO Brazylii

Uroczyste przekazanie elementów kompletowanej baterii Astros III odbyło się pod koniec zeszłego tygodnia na terenie 6º Grupo de Lançadores Múltiplos de Foguetes, stacjonującej w Fuerte de Santa Barbara w Formosa, w brazylijskim stanie Goiás. Siły zbrojne Brazylii odebrały 9 wozów, w tym 6 wyrzutni oraz po jednym wozie amunicyjnym, dowodzenia i meteorologicznym. Większość z nich została wyposażona w specjalnie opancerzoną kabinę załogi oraz montowany na jej dachu 12,7-mm wkm (Kompletowanie baterii Astros III, 2014-03-20).

Siły zbrojne Brazylii zamierzają wprowadzić do służby 3 baterie Astros III, a więc blisko 50 pojazdów specjalistycznych. Każda z baterii będzie składała się z 6 wyrzutni, 6 wozów amunicyjnych, wozu z systemami kontroli ognia, pojazdów dowodzenia i zabezpieczenia technicznego oraz wozu meteorologicznego. Dodatkowo, całość zostanie zintegrowana w jeden nadrzędny system dowodzenia i kontroli ognia.

Specjalnie na potrzeby Astros III modernizowane są obecnie eksploatowane baterie Astros II Mk 3. Dzięki ucyfrowieniu systemu kierowania ogniem oraz przystosowaniu ich wyrzutni do wystrzeliwania pocisków samosterujących AV-TM, o zasięgu do 300 km, uzyskają one porównywalny do Astros III potencjał bojowy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.