Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza bateria Astros III coraz bliżej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 czerwca 2014

Siły zbrojne Brazylii oficjalnie odebrały elementy pierwszej baterii systemu rakietowego Astros III (Mk 6).

Każda z baterii będzie składała się bowiem z 6 wyrzutni, 6 wozów amunicyjnych, wozu z systemami kontroli ognia, pojazdów dowodzenia i zabezpieczenia technicznego oraz wozu meteorologicznego / Zdjęcie: MO Brazylii

Uroczyste przekazanie elementów kompletowanej baterii Astros III odbyło się pod koniec zeszłego tygodnia na terenie 6º Grupo de Lançadores Múltiplos de Foguetes, stacjonującej w Fuerte de Santa Barbara w Formosa, w brazylijskim stanie Goiás. Siły zbrojne Brazylii odebrały 9 wozów, w tym 6 wyrzutni oraz po jednym wozie amunicyjnym, dowodzenia i meteorologicznym. Większość z nich została wyposażona w specjalnie opancerzoną kabinę załogi oraz montowany na jej dachu 12,7-mm wkm (Kompletowanie baterii Astros III, 2014-03-20).

Siły zbrojne Brazylii zamierzają wprowadzić do służby 3 baterie Astros III, a więc blisko 50 pojazdów specjalistycznych. Każda z baterii będzie składała się z 6 wyrzutni, 6 wozów amunicyjnych, wozu z systemami kontroli ognia, pojazdów dowodzenia i zabezpieczenia technicznego oraz wozu meteorologicznego. Dodatkowo, całość zostanie zintegrowana w jeden nadrzędny system dowodzenia i kontroli ognia.

Specjalnie na potrzeby Astros III modernizowane są obecnie eksploatowane baterie Astros II Mk 3. Dzięki ucyfrowieniu systemu kierowania ogniem oraz przystosowaniu ich wyrzutni do wystrzeliwania pocisków samosterujących AV-TM, o zasięgu do 300 km, uzyskają one porównywalny do Astros III potencjał bojowy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra