Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irlandia zamawia trzeci patrolowiec

Marynarka wojenna, 12 czerwca 2014

Marynarka wojenna Irlandii będzie w przyszłości użytkowała nie 2, a 3 okręty patrolowe typu Samuel Beckett.

Przyjęty do służby w połowie maja LÉ Samuel Beckett (P61). Uzbrojenie okrętów tego typu składa się z 76-mm armaty morskiej Oto Melara, 2 20-mm armat Rh 202, 2 12,7-mm wkm oraz 4 7,62-mm km / Zdjęcie: MO Irlandii

Gdy Dublin zawierał w 2010 porozumienie z brytyjskim Babcock Marine o zakupie 2 okrętów patrolowych typu Samuel Beckett, znalazła się w nim opcja na trzecią jednostkę, którą w ostatnim dniach wykorzystano. Kosztem 54 mln EUR (221,7 mln zł), marynarka wojenna Irlandii zakupiła, a w ciągu najbliższych 2 lat wprowadzi do służby, dodatkowy patrolowiec.

Pierwszy z serii okrętów patrolowych omawianego typu, LÉ Samuel Beckett (P61), znajduje się w linii od blisko miesiąca (Pierwszy irlandzki patrolowiec gotowy, 2014-04-30). W przyszłym roku dołączy do niego druga z jednostek, LÉ James Joyce, która budowana jest obecnie na terenie zakładów stoczniowych Babcock Marine w Appledore. W tym samym czasie położona zostanie stępka pod trzeci z patrolowców.

Patrolowce typu Samuel Becket mają 90 m długości i 14 m szerokości. Odmiennie niż w przypadku większości okrętów tej klasy, z ich pokładu nie będzie operował śmigłowiec. Zadania związane z patrolowaniem obszarów wokół jednostki, realizowały będą bezzałogowe statki latające.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra