Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe celowniki dla Leopardów

Wojska lądowe, 17 czerwca 2014

Cassidian Optronics otrzymał kontrakty na dostawę nowych urządzeń celowniczych dla ponad 100 czołgów podstawowych Leopard 2, eksploatowanych przez siły zbrojne Danii, Kanady i Niemiec.

Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Cassidian Optronics, spółka zależna Airbus Defence and Space, otrzymał kontrakty na dostawę nowych urządzeń celowniczych, przeznaczonych dla dowódcy i działonowego czołgów podstawowych Leopard 2 , które znajdują się w wyposażeniu sił zbrojnych Danii, Kanady i Niemiec. Wartość umów to ponad 15 mln Euro (62,1 nlm zł).

Głównym elementem nowego wyposażenia jest kamera termowizyjna III generacji ATTICA (Advanced Thermal imager with Two-dimensional IR CMOS Array). Kamera zapewnia zwiększenie zasięgu wykrycia i identyfikacji celów, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, ułatwiając wyszukiwanie i oznaczanie ich przez dowódcę wozu dla działonowego (Bundeswehra modernizuje Leopardy, 2013-01-23).

Urządzenie to zostało wprowadzone w ub. r. w Niemczech jako standard w panoramicznym celowniku dowódcy Peri R17. Obecnie będzie ono także zamontowane w celownikach działonowego w duńskich i kanadyjskich Leopardach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.