Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bundeswehra modernizuje Leopardy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 stycznia 2013

Cassidian Optronic otrzymał kontrakt na nowe kamery termowizyjne Attica, które znajdą się w wyposażeniu niemieckich czołgów Leopard 2.

ATTICA (Advanced Thermal imager with Two-dimensional IR CMOS Array) to kamera termowizyjna III generacji, która wcześniej została wybrana dla nowych, niemieckich bwp Puma / Zdjęcie: Cassidian

Po długotrwałych testach realizowanych przez BAAINBw (Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr) Cassidian Optronic – będący wcześniej wojskową częścią Carl Zeiss Optronics (Cassidian przejmuje Carl Zeiss Optronics, 2012-10-03) – podpisał z warty 7 mln EUR na dostawę termowizorów ATTICA dla celowników Peri R17A2/RTWL dowódców niemieckich Leopardów 2.

ATTICA (akronim pochodzący od pełnej nazwy urządzenia: Advanced Thermal imager with Two-dimensional IR CMOS Array) to kamera termowizyjna III generacji, która została również wybrana dla nowych, niemieckich bojowych wozów piechoty Puma. Na Leopardach nowy sensor zastąpi dotychczasowy znajdujący się w panoramicznym celowniku dowódcy Peri R17 (również produkcji Carl Zeiss). Kamera nowej generacji pozwoli na zwiększenie zasięgu wykrycia i identyfikacji celów, szczególnie w trudnych warunkach, ułatwiając wyszukiwanie i oznaczanie ich dla działonowego przez dowódcę wozu.

Kamera ATTICA oferowana jest również innym użytkownikom czołgów Leopard 2 (w tym Wojsku Polskiemu), którzy chcieli by zwiększyć możliwości swoich wozów. Może ona być zastosowana zarówno na czołgach serii A5/A6 już wyposażonych w kamerę termowizyjną dowódcy, jak i starszych modelach A4, nie mających podobnego sprzętu (jak polskie pojazdy).

Przyjęcie nowego termowizora przez Niemców sprawi, że znajdzie się na liście systemów których eksploatacje zabezpiecza międzynarodowy program wsparcia eksploatacji czołgów Leopard 2 – LEOBEN (LEOpard BENutzende States), nieformalnie określany mianem klubu Leoparda.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.