Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dalekodystansowe strzelania Vulcano

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 18 czerwca 2014

W maju na poligonie w RPA przeprowadzono strzelania z armatohaubicy PzH2000 z użyciem amunicji Vulcano, do celów odległych o ponad 50 km.

Według producenta w przypadku zastosowanie wersji kierowanej, Donośność strzału z PzH2000, przy użyciu kierowanej wersji precyzyjnych pocisków artyleryjskich Vulcano może wynieść ponad 80 km, bez pogorszenia celności / Zdjęcie: Diehl Defence

Jak poinformowały we wspólnym komunikacie OTO Melara i Diehl Defence, w maju, na poligonie Alkantpan w Republice Południowej Afryki, przeprowadzono kolejną serię strzelań z użyciem 155-mm precyzyjnych pocisków artyleryjskich Vulcano. Podobnie jak w ub. r. wystrzeliwano je z armatohaubicy PzH2000 (Celne Vulcano, 2013-07-23). Próby obserwowali przedstawiciele sił zbrojnych Niemiec i Włoch.

Podczas prób użyto pocisków w wersji naprowadzanej przy pomocy GPS / półaktywnie laserowo, a także niekierowanej. Maksymalna donośność strzałów wynosiła nieco ponad 50 km. Ograniczenie wprowadzono ze względu na wymagania bezpieczeństwa na poligonie.

Był to pierwszy przypadek użycia Vulcano w wersji niekierowanej. Według producenta w przypadku zastosowanie wersji kierowanej, donośność strzału z PzH2000, przy takim samym kącie podniesienia lufy, może wynieść ponad 80 km, bez pogorszenia celności.

W ramach wspomnianych prób zbadano także pociski Vulcano naprowadzane termolokacyjne. Będą one stosowane jako amunicja do 127-mm armat morskich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra