Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy patrol

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 czerwca 2014

Szósty z serii strategicznych okrętów podwodnych typu Ohio zakończył najdłuższy w historii tych jednostek patrol bojowy.

USS Pennsylvania (SSBN 735) na terenie Naval Base Kitsap-Bangor  po zakończeniu 140-dniowego, najdłuższego w historii strategicznych okrętów typu Ohio, patrolu bojowego / Zdjęcie: US Navy

USS Pennsylvania (SSBN 735) powrócił niedawno do portu macierzystego w Naval Base Kitsap-Bangor w stanie Waszyngton, kończąc trwający 140 dni patrol bojowy. Załoga okrętu ustaliła tym samym rekord w historii całej serii jednostek typu Ohio, które pozostają w linii od 1981.

Przez ostatnie miesiące, USS Pennsylvania patrolował wody Oceanu Spokojnego, który jest głównym obszarem odpowiedzialności wszystkich ośmiu Ohio stacjonujących w Kitsap-Bangor. Misja była okazją do przetestowania poszczególnych systemów pokładowych SSBN 735 po tym, gdy w zeszłym roku przeszedł on przegląd i częściową modernizację.

Przez najbliższe kilkanaście lat, strategiczne OP typu Ohio nadal będą tworzyły morską część amerykańskiej triady nuklearnej. Od lat 2030, ich miejsce zaczną zajmować jednostki powstające w ramach programu Ohio Replacement Submarine (dawniej znanego jako SSBN-X Future Follow-on Submarine). Za opracowanie ich konstrukcji, jak i nowych wyrzutni Common Missile Compartment (CMC), odpowiedzialne jest General Dynamics Electric Boat (Projekt SSBN-X za 2 mld USD, 2012-12-25, Wyrzutnie dla następców Tridentów, 2011-01-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.