Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy patrol

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 czerwca 2014

Szósty z serii strategicznych okrętów podwodnych typu Ohio zakończył najdłuższy w historii tych jednostek patrol bojowy.

USS Pennsylvania (SSBN 735) na terenie Naval Base Kitsap-Bangor  po zakończeniu 140-dniowego, najdłuższego w historii strategicznych okrętów typu Ohio, patrolu bojowego / Zdjęcie: US Navy

USS Pennsylvania (SSBN 735) powrócił niedawno do portu macierzystego w Naval Base Kitsap-Bangor w stanie Waszyngton, kończąc trwający 140 dni patrol bojowy. Załoga okrętu ustaliła tym samym rekord w historii całej serii jednostek typu Ohio, które pozostają w linii od 1981.

Przez ostatnie miesiące, USS Pennsylvania patrolował wody Oceanu Spokojnego, który jest głównym obszarem odpowiedzialności wszystkich ośmiu Ohio stacjonujących w Kitsap-Bangor. Misja była okazją do przetestowania poszczególnych systemów pokładowych SSBN 735 po tym, gdy w zeszłym roku przeszedł on przegląd i częściową modernizację.

Przez najbliższe kilkanaście lat, strategiczne OP typu Ohio nadal będą tworzyły morską część amerykańskiej triady nuklearnej. Od lat 2030, ich miejsce zaczną zajmować jednostki powstające w ramach programu Ohio Replacement Submarine (dawniej znanego jako SSBN-X Future Follow-on Submarine). Za opracowanie ich konstrukcji, jak i nowych wyrzutni Common Missile Compartment (CMC), odpowiedzialne jest General Dynamics Electric Boat (Projekt SSBN-X za 2 mld USD, 2012-12-25, Wyrzutnie dla następców Tridentów, 2011-01-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra