Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armaty dla Meksyku

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 czerwca 2014

BAE Systems otrzymało zlecenie na dostawę 57-mm armat morskich Mk 3 dla marynarki wojennej Meksyku.

Masa własna armaty wynosi 7 t. Masa całkowita, do której wlicza się zapas 1000 sztuk amunicji, jest dwukrotnie wyższa. Szybkostrzelność wynosi 220 strz./min., zasięg do 17 km. Żywotność lufy obliczono na 5300 strzałów / Zdjęcie: US Navy

Dostawy zamówionych armat morskich rozpoczną się w 2015 i zakończą w 2017. Za ich montaż końcowy odpowiadać będą zakłady BAE Systems w Karlskoga na południu kraju. Wartość porozumienia nie została podana do publicznej wiadomości.

Zamawiane armaty zostaną zamontowane na pełnomorskich okrętach patrolowych typu Durango, które przenoszą już ten typ uzbrojenia. Poza marynarką wojenną Meksyku, 57-mm armaty BAE Systems używane są również przez jej odpowiedniki w Finlandii, Kanadzie, Szwecji i USA. W US Navy w brytyjskie działa uzbrojono okręty klasy Littoral Combat Ship (Dwóch chętnych na LCS, 2014-04-14) oraz niszczyciele rakietowe typu Zumwalt (Nowy termin chrztu USS Zumwalt, 2014-02-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra