Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Historyczna próba Brahmosa

Wojska lądowe, 08 lipca 2014

Indie przeprowadziły kolejną próbę pocisku manewrującego Brahmos.

Zdjęcie: DRDO

Pocisk odpalono dziś o 10:38 rano czasu miejscowego z kompleksu startowego nr 3 na terenie poligonu rakietowego w Chandipur u wybrzeży stanu Orissa. Brahmos przeleciał dystans 290 km z prędkością Ma2,8 i trafił w ustalony cel.

Nadzorujący próbę przedstawiciele indyjskich sił zbrojnych oraz spółki Brahmos Aerospace, określą ją jako historyczną. Po raz pierwszy bowiem pocisk kierowany był przy użyciu opracowanego w Indiach układu naprowadzania, w którym nadajnik GPS uzyskiwał informacje pochodzące z różnych satelitów. Nowe miało być też oprogramowanie urządzenia.

Zastosowanie nowego układu naprowadzania pozwoli na użycie pocisków przeciwko trudno dostępnym celom, położonym na terenach górzystych. Brahmosy w odmianie Block III – która to najprawdopodobniej była dziś testowana – są przystosowane do manewrowania między wzniesieniami i lotu profilowego. Próby pocisku w tej odmianie prowadzone są od 2010 (BrahMos atakuje z góry , 2010-09-05).

Pociski manewrujące Brahmos Block III zostaną podporządkowane jednostkom formowanego korpusu górskiego wojsk lądowych Indii, które będzie stacjonował w stanie Bengal Zachodni. Brahmosy w tej odmianie otrzymają skuteczniejszy układ naprowadzania, zdolny do rozróżniania i obierania jednego spośród grupy celów, znajdujących się blisko siebie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra