Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Historyczna próba Brahmosa

Wojska lądowe, 08 lipca 2014

Indie przeprowadziły kolejną próbę pocisku manewrującego Brahmos.

Zdjęcie: DRDO

Pocisk odpalono dziś o 10:38 rano czasu miejscowego z kompleksu startowego nr 3 na terenie poligonu rakietowego w Chandipur u wybrzeży stanu Orissa. Brahmos przeleciał dystans 290 km z prędkością Ma2,8 i trafił w ustalony cel.

Nadzorujący próbę przedstawiciele indyjskich sił zbrojnych oraz spółki Brahmos Aerospace, określą ją jako historyczną. Po raz pierwszy bowiem pocisk kierowany był przy użyciu opracowanego w Indiach układu naprowadzania, w którym nadajnik GPS uzyskiwał informacje pochodzące z różnych satelitów. Nowe miało być też oprogramowanie urządzenia.

Zastosowanie nowego układu naprowadzania pozwoli na użycie pocisków przeciwko trudno dostępnym celom, położonym na terenach górzystych. Brahmosy w odmianie Block III – która to najprawdopodobniej była dziś testowana – są przystosowane do manewrowania między wzniesieniami i lotu profilowego. Próby pocisku w tej odmianie prowadzone są od 2010 (BrahMos atakuje z góry , 2010-09-05).

Pociski manewrujące Brahmos Block III zostaną podporządkowane jednostkom formowanego korpusu górskiego wojsk lądowych Indii, które będzie stacjonował w stanie Bengal Zachodni. Brahmosy w tej odmianie otrzymają skuteczniejszy układ naprowadzania, zdolny do rozróżniania i obierania jednego spośród grupy celów, znajdujących się blisko siebie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.