Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Farnborough 2014: ATR bije rekord sprzedaży

Lotnictwo cywilne, 15 lipca 2014

Podczas wystawy lotniczej w Farnborough nowy prezes ATR, Patrick de Castelbajac, który objął swoje stanowisko w czerwcu br., poinformował o kolejnych zamówieniach, jakie zebrało włosko-francuskie konsorcjum.

ATR 72-600 w barwach linii Azul / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

Liczba potwierdzonych zamówień na samoloty ATR osiągnęła liczbę 144, w tym 119 to zamówienia na ATR-y 72-600 (Bangkok Airways dokupują ATR 72-600, 2014-07-09), a 25 na ATR-y 42-600. Do tego klienci złożyli opcje na dalsze 112 samolotów. Łączna wartość potwierdzonych zamówień wynosi 3,45 mld USD (ok. 10,5 mld PLN). Wartość wszystkich zamówień z opcjami włącznie to 6 mld USD (ok. 18 mln PLN). W porównaniu z ub. r. obecna liczba zamówień jest większa o 50%.

Liczba zamówień na samoloty ATR rodziny -600 przekroczyła już 500 egzemplarzy. Podpisane kontrakty pozwalają włosko-francuskiemu koncernowi utrzymać produkcję przez najbliższe cztery lata.

Obecnie samoloty ATR użytkuje 180 operatorów, co stanowi wzrost o ponad 50% w stosunku do liczby użytkowników sprzed 10 lat.

Kierownictwo konsorcjum zaznacza, że podana liczba zamówionych samolotów to stan na koniec pierwszego półrocza br. Podczas wystawy w Farnborough można się spodziewać kolejnych zamówień.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.