Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy DA 42 dla WSOSP

Lotnictwo wojskowe, 18 sierpnia 2014

Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego działający przy Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie wzbogacił się o nowy samolot – Diamond DA 42-VI.

Pierwszy DA 42-VI, który trafił do rąk instruktorów AOSzL przy dęblińskiej WSOSP / Zdjęcie: JB Investments

Diamond DA 42-VI, który został przekazany do Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego, działającego przy Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie to pierwszy samolot tego typu sprzedany w Polsce. Jest to także pierwszy samolot wielosilnikowy przeznaczonym do szkolenia w dęblińskim ośrodku.  DA-42 VI został dostarczony przez JB Investments  Sp. z o.o. – autoryzowanego przedstawiciela Diamonda w Polsce.

Diamond DA 42-VI to najnowsza wersja czteroosobowego Twin Stara DA-42 NG, o poprawionych osiągach, w której wprowadzono 21 zmian konfiguracji aerodynamicznej. Jego napęd stanowią 2 silniki diesla Astro Engine AE300 o mocy 125 kW każdy. Zasięg samolotu wynosi 2245 km, a jego maksymalna prędkość przelotowa to 353 km/h. Dzięki instalacji przeciwoblodzeniowej TKS i pokładowemu radiolokatorowi meteorologicznemu Garmin GWX 86, DA 42-VI może wykonywać operacje lotnicze w każdych warunkach pogodowych.

Nowy samolot będzie służył do szkolenia uczniów-pilotów AOSzL WSOSP w lotach wg wskazań przyrządów na samolotach wielosilnikowych. Docelowo z jego użyciem będą się szkolić podchorążowie i studenci cywilni. Oprócz niego dębliński ośrodek ma w swojej flocie także 8 samolotów Diamond DA-20 C1 (Kolejne Diamondy dla WSOSP, 2013-04-04) i 5 śmigłowców Guimbal Cabri G2 (Kolejne śmigłowce dla Dęblina, 2014-03-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.