Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T-38 przeciw Raptorom

Lotnictwo wojskowe, 22 sierpnia 2014

Dowództwo US Air Force reaktywowało kolejną eskadrę agresorów, wyposażoną w T-38. Jej zadaniem będzie pomoc w szkoleniu pilotów F-22 Raptor.

2nd Fighter Training Squadron będzie drugą jednostką agresorów, wyposażoną w T-38, wspomagającą szkolenie pilotów F-22 / Zdjęcie: US Air Force

Dzisiaj w bazie US Air Force Tyndall na Florydzie odbyła się ceremonia przywrócenia do służby jednostki agresorów. 2nd Fighter Training Squadron został utworzony w 1941, jako eskadra myśliwska. Po wojnie jednostkę przekształcono w zdolną do działania w każdych warunkach pogodowych. W 1973 została rozwiązana.

Ponownie powołano ją do życia w 1974, jako 2nd Fighter-Interceptor Training Squadron. Od 1984 eskadra zajmowała się szkoleniem przyszłych pilotów F-15. Po kilku zmianach nazwy ostatecznie przyjęto 2nd Fighter Squadron, używaną aż do rozwiązania eskadry w 2010. Powodem wycofania ze służby była malejąca liczba F-15 w US Air Force.

Od 2 lat dowództwo czyni wysiłki w celu wyszkolenia odpowiedniej liczby pilotów samolotów F-22 Raptor. W tym czasie zwiększono liczbę pilotów w Tyndall. W składzie 2nd Fighter Training Squadron znalazło się 27 pilotów, w tym 6 rezerwistów.

Podstawowym zadaniem eskadry będzie wykonywanie zadań agresorów przeciwko F-22 (Pierwsze Raptory dla 95th FS, 2014-01-07). Wyposażeniem jednostki będą odrzutowce T-38 Talon, wybrane ze względu na relatywnie niski koszt eksploatacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.