Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyspieszenie modernizacji AS565K

Lotnictwo wojskowe, 16 września 2014

Brazylia zmodernizuje wszystkie śmigłowce AS565K Panther do standardu K2 Super Panther.

Zdjęcie: Helibras

Dowództwo Aviação do Exército (AvEx, lotnictwa wojsk lądowych Brazylii) podjęło decyzję o zmodernizowaniu wszystkich śmigłowców AS565K Panther do standardu K2, oznaczonego jako Super Panther. Dwa pierwsze wiropłaty tego typu zakończyły niedawno serię prób (Pierwsze Panthery K2 niebawem w służbie , 2014-03-14).

W ich trakcie śmigłowce wylatały ponad 200 h, stacjonując w 12 brazylijskich miastach, wykonując ponad 150 różnego rodzaju misji. Współczynnik gotowości do wykonania zadania wyniósł 98%.

Unowocześnienie do standardu Super Panther obejmie 34 śmigłowce. Zmodernizowane wiropłaty pozostaną w służbie przez 25 lat.

W br. AvEx odbiorą 2 nowe śmigłowce, a w 2015 – 4. Od 2016 tempo modernizacji wynosić ma 6 Super Pantherów rocznie. Dzięki temu program uda zakończyć się w 2021, czyli szybciej, niż planowano poprzednio.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.