Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulator lotu dla polskich C-295

Lotnictwo wojskowe, 03 listopada 2014

Polska zamówiła kompleksowy symulator lotu dla samolotów transportowych Airbus C-295.

Jan Woźniak, z-ca Szefa Inspektoratu Uzbrojenia, podczas podpisywania umowy zakupu symulatora lotu C-295 / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Dzisiaj koncern Airbus Defence and Space poinformował o podpisaniu umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej, dotyczącej dostawy kompleksowego symulatora lotu samolotu transportowego C-295 dla Sił Powietrznych. Urządzenie zostanie zainstalowane w centrum szkoleniowym w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego Kraków-Balice.

Dostawa symulatora planowana jest na 2017. Umowa obejmuje także szkolenie dla instruktorów i personelu obsługowego symulatora. Dzięki urządzeniu możliwe będzie przeszkolenie około 40 załóg rocznie.

Dotychczas polscy lotnicy szkolili się na analogicznym symulatorze w zakładach Airbus Defence and Space w Sewilli. Siły Powietrzne mają na stanie 16 samolotów transportowych C-295 (Transportowce operują z trawy, 2014-09-18). Jest to obecnie największa flota tego typu na świecie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.