Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi AS332 C1e dla Boliwii

Lotnictwo wojskowe, 13 grudnia 2014

Airbus Helicopters dostarczył wojskom lotniczym Boliwii drugi śmigłowiec Super Puma AS332 C1e.

Drugi AS332 C1e przekazany Fuerza Aérea Boliviana. Do 2016 do floty dołączą 4 kolejne śmigłowce tego typu / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Oficjalna ceremonia przekazania śmigłowca odbyła się w miejscowości Cochabamba. Wzięli w niej udział: prezydent Boliwii Evo Moralesa, ambasador Francji w Boliwii, Michel Pindar, najwyżsi oficerowie Fuerza Aérea Boliviana (FAB, wojsk lotniczych Boliwii) i przedstawicieli Airbus Helicopters.

FAB kupiły 6 śmigłowców średnich Super Puma AS332 C1e przeznaczonych do zwalczania przemytu narkotyków i wykonywania zadań porządku publicznego. Pierwszy z nich został odebrany w sierpniu bieżącego roku (Pierwsza Super Puma dla Boliwii, 2014-08-04). Pozostałe wiropłaty będą dostarczone do 2016.

Kontrakt obejmuje także pakiet wsparcia logistycznego, którego celem jest zapewnienie FAB zasobów i wiedzy niezbędnej do utrzymania śmigłowców w stanie zdatności do lotu. W tym celu Francuzi wysłali do Boliwii eksperta ds. technicznych i wsparcia, pilota-instruktora i instruktora odpowiadającego za obsługę techniczną. W ramach umowy przeszkolono także ponad 100 pilotów i techników FAB.

FAB użytkowały europejskie śmigłowce od lat 1970. Początkowo były to Lama i Alouette, które w 2009 zostały zastąpione przez Ecureuil AS350 B3. W latach 2012-2014 FAB odebrały także 4 EC145. Obecnie są one używane do transportu VIP-ów i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Na początku br. śmigłowce te posłużyły do operacji ratowania ofiar powodzi, które nawiedziły wschodnią część Boliwii. W czerwcu używano ich także do transportu oficjeli podczas szczytu Grupy 77, który odbył się w Santa Cruz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.