Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod drugą indonezyjską Sigmę

Marynarka wojenna, 19 grudnia 2014

W Surabaja położono stępkę pod drugą indonezyjską fregatę projektu Sigma 10514.

Przedstawiciele marynarki wojennej Indonezji przyznają, że budowa fregat projektu Sigma 10514 jest sprawdzeniem potencjału produkcyjnego lokalnego przemysłu zbrojeniowego. Z ich wcześniejszych wypowiedzi medialnych wiadomo, że Indonezja jest zainteresowana pozyskaniem co najmniej dwóch dodatkowych okrętów tego typu / Rysunek: Pt Pal

Ceremonia położenia stępki pod okręt odbyła się na terenie państwowych zakładów stoczniowych Pt Pal w Surabaja. Jednostka budowana jest na podstawie porozumienia z połowy 2013. Projekt okrętu wykonała holenderska Damen Schelde Naval Shipbuilding, która dostarczy też do Indonezji główne sekcje nadbudówki, w tym maszt i mostek.

Okręt powinien trafić do odbiorcy, marynarki wojennej Indonezji, jesienią 2017. Pół roku wcześniej Indonezja odbierze pierwszą z jednostek, której budowa rozpoczęła się na początku br. (Stępka pod indonezyjską Sigmę, 2014-04-18). Fregaty uzupełnią przyjmowane przed laty do służby korwety projektu Sigma 9113. Będą służyć do patrolowania rozległych wód indonezyjskiego morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej.

Indonezyjskie fregaty będą rozwijać prędkość do 28 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 18 w, ma wynieść 9200 km. Okręty zostaną wyposażone m.in. w trójwspółrzędną stację radiolokacyjną Thales SMART-S Mk 2 oraz system kierowania ogniem Thales Tacticos 300. Na ich uzbrojenie będą składać się m.in. pionowe wyrzutnie (VLS) pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych, 35-mm systemy artyleryjskie Oerlikon Millenium oraz wyrzutnie torped.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra