Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael kupuje nowe AT-802

Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, 05 stycznia 2015

Rząd Izraela podjął decyzję o zakupie nowych samolotów pożarniczych Air Tractor AT-802F.

Dzięki najnowszym zakupom liczba izraelskich AT-802F wzrośnie do 14. / Zdjęcie: Elbit

Ministerstwo obrony Izraela przyznało Elbit Systems fundusze w wysokości 100 mln USD (ponad 360 mln zł), za które przedsiębiorstwo ma zakupić 6 amerykańskich samolotów pożarniczych Air Tractor AT-802F Fire Boss. Mogą one pomieścić 3000 l środka gaśniczego i mają długotrwałość lotu wynoszącą 3 h (Chorwacja kupiła nowego AT-802, 2014-12-05).

Kontrakt, który ma obowiązywać przez 8 lat, dotyczy także zapewnienia zdatności samolotów do lotu, modernizacji infrastruktury, obsługi technicznej oraz utrzymania infrastruktury lotniskowej i środków gaśniczych.

Dzięki nowemu kontraktowi liczba AT-802F w izraelskiej służbie wzrośnie do 14. Zakupione poprzednio samoloty wchodzą w skład 249. eskadry Elad, Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych). Jednostka ta została utworzona 4 lata temu, po pożarach lasów na górze Karmel. Wielki pożar w lesie Karmel, który objął swoim zasięgiem obszar 20 km², wybuchł 2 grudnia 2010. Był to największy pożar w historii Izraela – zginęły 44 osoby, a około 13 tys. zostało ewakuowanych. Jedną z ofiar był 16-letni strażak-ochotnik Elad Riben, na cześć którego nazwano eskadrę.

Nowe samoloty eskadry Elad będą pilotowane przez lotników przedsiębiorstwa CHIM-NIR, zajmującego się specjalistycznymi usługami lotniczymi. Procedury operacyjne dotyczące użycia AT-802F zostały opracowane przez Elbit Systems we współpracy z Hejl HaAvir, strażą pożarną i władzami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska naturalnego.

Od czasu utworzenia eskadry Elad jej lotnicy wykonali ponad 4600 misji, trwających łącznie ponad 2,5 tys. h. W ich trakcie ugaszono ponad 500 pożarów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.