Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Helibras przekazał zmodernizowane Fenneki

Lotnictwo wojskowe, 06 stycznia 2015

Wojska lądowe Brazylii odebrały pierwszą partię zmodernizowanych śmigłowców Fennec / Esquillo.

Jeden ze zmodernizowanych AS550 Fennec przekazanych wojskom lądowym Brazylii / Zdjęcie: Helibras

W zakładach Helibras w Itajuba przedstawiciele producenta przekazali na ręce oficerów Exército Brasileiro (wojsk lądowych Brazylii) pierwszą partię 4 zmodernizowanych śmigłowców AS550 A2 Fennec / AS350 L1 Esquilo. Obydwie strony zawarły w grudniu 2011 kontrakt, dotyczący unowocześnienia 36 wiropłatów tego typu i modernizacji struktury 3 z nich, na podstawie projektu wykonanego przez inżynierów Helibras.

W ramach przedsięwzięcia Fenneki i Esquillo są wyposażane w nowoczesną awionikę opracowaną przez AEL Sistemas, automatycznego pilota Sagem AP85, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne umożliwiające wykonywanie lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu (NVG), cyfrowy interkom Becker Avionics, radiostacje i urządzenia nawigacyjne oraz mocowanie uzbrojenia i fotele energochłonne, zapewniające także ochronę balistyczną. Wykonywane są również przeglądy naprawcze struktury, instalacji płatowcowych i zespołu napędowego.

Oblot pierwszego zmodernizowanego AS550 Fennec dla Exército Brasileiro odbył się w grudniu 2013 (Pierwszy zmodernizowany brazylijski Fennec, 2013-12-23). Unowocześnione wiropłaty pozostaną w służbie przez następne 25 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.