Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pomoc dla Peszmergów

Strategia i polityka, 09 lutego 2015

Rząd Niemiec będzie kontynuował program dozbrajania irackich Peszmergów.

Niemcy będą kontynuować program wsparcia wojskowego Peszmergów / Zdjęcie: MO Niemiec

Niemcy przekażą Kurdom uzbrojenie i wyposażenie wojskowe o wartości ok. 13 mln euro (54 mln zł). Berlin zapowiedział już wysłanie do Iraku m.in. 30 wyrzutni i 500 przeciwpancernych pocisków kierowanych Milan, 200 ręcznych granatników przeciwpancernych, 4 tys. 7,62-mm karabinów automatycznych G3 i 2 mln sztuk amunicji, 10 tys. granatów, 10 samochodów terenowych Dingo i tyle samo ciężarowych Unimog w odmianie ambulansu.

Zapowiedziane dostawy są kontynuacją zapoczątkowanego w 2014 programu pomocowego. W minionym roku Niemcy przekazały Kurdom uzbrojenie i wyposażenie wojskowe o wartości ok. 70 mln euro (290 mln zł). Berlin zapoczątkował także program szkoleniowy, wysyłając do Iraku kilkudziesięciu instruktorów wojskowych. Niemieckie władze zapowiedziały już wysłanie kolejnych 100 żołnierzy, których zadaniem będzie szkolenie Peszmergów (Kurdowie szkoleni w Bawarii, 2014-09-30).

O podobną pomoc zwróciły się do Niemiec władze w Bagdadzie. Berlin miał zadeklarować gotowość wsparcia Irakijczyków politycznie i szkoleniowo. Przynajmniej na razie wykluczono jednak możliwość wysłania podobnego zestawu uzbrojenia i wyposażenia wojskowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.