Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lan Cargo przewozi kwiaty na Walentynki

Lotnictwo cywilne, 14 lutego 2015

Dni przed dzisiejszym świętem zakochanych były okresem wytężonej pracy dla linii LAN Cargo.

W okresie poprzedzającym Walentyki frachtowce Lan Cargo i spółek zależnych przewiozły 10 400 t świeżych kwiatów / Zdjęcie: LAN Cargo

W ciągu czterech tygodni poprzedzających dzisiejsze święto zakochanych, linie LAN Cargo i zrzeszone z nimi spółki, przewiozły ponad 16 mln bukietów, liczących razem ok. 200 mln szt. świeżych kwiatów. Od 19 stycznia do 9 lutego frachtowce w barwach LAN Cargo i LAN Cargo Colombia wykonywały codziennie 10 lotów z Bogoty i Medellin w Kolumbii oraz z Quito w Ekwadorze (LAN Cargo rozpoczęły loty z EuroAirportu , 2014-10-31).

Podczas szczytu przed świętem zakochanych na trasie Bogota-Miami co tydzień przewożonych było 2100 t kwiatów. Poza sezonem jest to zaledwie 720 t tygodniowo. Ogółem podczas tegorocznego sezonu walentykowego LAN Cargo przewiozły 10 400 t kwiatów, czyli o 3% więcej w porównaniu z 2014.

Eksport kwiatów jest znaczącym źródłem przychodów gospodarek Ekwadoru i Kolumbii. Co roku przed Walentykami obydwa kraje wysyłają ponad 29 tys. t. świeżych kwiatów do 90 państw na całym świecie. Głównymi odbiorcami są Stany Zjednoczone Ameryki i Holandia.

Aż 80% kwiatów z Ameryki Łacińskiej trafia do USA. 60% z nich pozostaje w Miami, gdzie znajduje się olbrzymia chłodnia, służąca do przechowywania kwiatów, a pozostałe są rozwożone ciężarówkami do innych miast, w tym Chicago, Nowego Jorku i Los Angeles. Kwiaty na rynek europejski są dostarczane do Amsterdamu, a dla odbiorców w Australii i Nowej Zelandii – do Sydney.

W ub. r. samoloty należące do LAN Cargo i spółek zależnych przewiozły 121 568 t kwiatów z Ekwadoru i Kolumbii, co dało im 26% udziału w rynku. Najbardziej popularne są czerwone róże (60%), a następnie goździki, dalie i chryzantemy. Tradycyjnie już najwięcej pracy przewoźnicy mają w styczniu i lutym (przed Walentynkami) oraz w kwietniu i maju (przed Dniem Matki).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra