Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej SLATE (PILARw) dla Francji

Wojska lądowe, 17 lutego 2015

Przedsiębiorstwo Metravib dostarczyło wojskom lądowym Francji 60 kolejnych zestawów SLATE (PILARw).

Transporter VAB wyposażony w zestaw SLATE (PILARw) podczas działań w Republice Środkowoafrykańskiej / Zdjęcie: MO Francji

Armee de Terre (wojska lądowe Francji) odebrały do końca ub. r. 60 kolejnych zestawów SLATE (PILARw). Każdy z nich składa się z 4 mikrofonów, anteny akustycznej i przelicznika. SLATE (PILARw) służy do detekcji i analizy fal dźwiękowych emitowanych podczas strzelania z broni lekkiej. Pozwala on na dokładne określenie pozycji strzelca, metodą triangulacji, w czasie 1 s.

Ogółem Metravib dostarczyło dotychczas Armee de Terre 200 zestawów SLATE (PILARw). Są one montowane w transporterach Renault Trucks Defense VAB (VAB z Pilarem, 2012-01-06).

Jak mówi gen. Charles Beaudouin, dyrektor Sekcji Technicznej Armee de Terre: Zestaw SLATE (PILARw), udowodnił w kontekście operacyjnym, ze jest niezbędnym i niezastąpionym urządzeniem do skutecznego wykrycia i lokalizacji zagrożenia na współczesnym polu walki. Zestaw ten powinien znaleźć się w wyposażeniu, każdego nowoczesnego pojazdu opancerzonego. Możliwość natychmiastowego wysłania danych lokalizacyjnych do zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia w celu natychmiastowej reakcji jest kluczowym atutem tego urządzenia.

Dane o lokalizacji zagrożenia dostarczane przez SLATE (PILARw) mogą być również przekazywane w czasie rzeczywistym do innych jednostek poprzez odpowiednie systemy zarządzania informacją w pojeździe. Między innymi z tych właśnie powodów SLATE (PILARw) zyskał uznanie i pełne zaufanie francuskich użytkowników – podkreśla gen. Baudouin.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.