Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Su-30K dla Angoli już niebawem

Lotnictwo wojskowe, 03 kwietnia 2015

W bieżącym roku mają rozpocząć się dostawy samolotów bojowych Su-30K dla Angoli.

FANA dysponują obecnie maksymalnie 6 Su-27S/UB / Zdjęcie: FANA

Tygodnik Jane’s informuje, powołując się na źródła z kręgów dyplomatycznych i wojskowych, że do końca br. Força Aérea Nacional de Angola (FANA, wojska lotnicze Angoli) odbiorą pierwszą partię samolotów bojowych Su-30K. Obecnie są one modernizowane w 558. Lotniczych Zakładów Remontowych w Baranowiczach na Białorusi.

Ex-indyjskie Su-30K zostały zakupione przez rząd w Luandzie w październiku 2013, razem z innym sprzętem wojskowym, od Rosoboroneksportu (Rosyjskie uzbrojenie dla Angoli, 2013-10-16). Wówczas mówiono, że transakcja dotyczy 18 samolotów, jednak w lutym 2014 przedstawiciele Irkuta, właściciela samolotów, poinformowali, że ostatecznie FANA odbiorą 12 Su-30K. Ich dostawy mają być zrealizowane do końca 2016 lub poczatku 2017.

Według różnych źródeł FANA dysponują obecnie maksymalnie 6 Su-27S/UB (z 18 dostarczonych), 24 MiG-21bis, 22 MiG-23 i 15 Su-25. Nowe Su-30K stanowić więc będą znaczne wzmocnienie ich zdolności bojowych.

Rząd w Luandzie zamierza stopniowo zwiększać wydatki na obronność w nadchodzących latach. Obecnie na ten cel przeznacza 6,5 mld USD (24,3 mld zł) rocznie. W 2019 ma być to aż 13 mld USD (48,7 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.