Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AASM dla francuskich C-130

Lotnictwo wojskowe, 23 kwietnia 2015

Sagem zaprezentował projekt uzbrojenia transportowca C-130 w bomby kierowane AASM.

Sagem oferuje uzbrojenie francuskich C-130 w bomby kierowane AASM. Hercules miałby przenosić 8 bomb, na belkach podskrzydłowych / Rysunek: Sagem

Jak donosi tygodnik Jane’s, francuskie przedsiębiorstwo Sagem przedstawiło projekt uzbrojenia samolotów transportowych C-130 Hercules, używanych przez rodzime wojska lotnicze. Miałyby one zostać przystosowane do przenoszenia bomb kierowanych AASM (Armement Air-Sol Modulaire) SBU-64 Hammer (Zakończenie prób SBU-64, 2013-04-08).

W tym celu konieczne jest zabudowanie w ładowni lub kabinie załogi C-130 zestawu SSA-1101 Gerfaut, opracowywanego od 2012 przez Sagema, Rafaut i AA/ROK. Dzięki temu Hercules mógłby przenosić 8 AASM, na dwóch belkach uzbrojeniowych Rafaut AUF-2, zabudowanych pod skrzydłami zamiast zbiorników paliwa.

Przedstawiciele Sagema twierdzą, że bomba zrzucona z wysokości 7620 m, z samolotu poruszającego się z prędkością 350 km/h, może razić cele położone w odległości 30 km. W ub. r. przeprowadzono już symulacje komputerowe takiej misji.

Armee de l’Air (wojska lotnicze Francji) mają na stanie 7 C-130H i 7 C-130H-30. Jako użytkownicy wersji uzbrojonej w AASM postrzegane są wojska specjalne. Sagem zamierza niebawem zgłosić swoją ofertę urzędnikom agencji ds. zamówień obronnych (DGA).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra