Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja CAS wykonana przez Polkę

Lotnictwo wojskowe, 11 czerwca 2015

Ppor. pil. Barbara Trzybulska jako pierwsza kobieta w Siłach Powietrznych wykonała zadanie bezpośredniego wsparcia lotniczego wojsk (CAS).

Zdjęcie: MON

Wczoraj na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym Nadarzyce, ppor. pil. Barbara Trzybulska z 40. elt (na zdjęciu), wchodzącej w skład 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, jako pierwsza kobieta w historii polskiego lotnictwa wojskowego, wykonała zadanie bezpośredniego wsparcia lotniczego wojsk (Close Air Suport, CAS).

Pozorowany atak pilotowanego przez ppor. Trzybulską samolotu Su-22M4 na cel naziemny, we współpracy z wydzielonym Taktycznym Zespołem Kontroli Obszaru Powietrznego, został wykonany pod kontrolą ppłka Jarosława Więcka, pilota klasy mistrzowskiej, starszego inspektora bezpieczeństwa lotów 21. BLT, jednego z najbardziej doświadczonych instruktorów.

Zadania bezpośredniego wsparcia lotniczego wojsk poprzedzone są intensywnym i wymagającym szkoleniem przygotowawczym, polegającym między innymi na lotach na małej wysokości, wykonywaniu uderzeń w nakazanym czasie na wskazane cele amunicją szkolną i bojową oraz zajęciami teoretycznymi w Ośrodku Szkolenia Personelu Taktycznych Zespołów Kontroli Obszaru Powietrznego w Dęblinie.

W październiku 2013 ppor. pil. Trzybulska rozpoczęła szkolenie praktycznego na Su-22, w rok po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Po jego zakończeniu, 10 marca 2014 wykonała pierwszy samodzielny lot w kabinie Su-22M4 (Su-22 będą eksploatowane przez kolejne 10 lat, 2014-04-02).

Na podstawie informacji ppłka Artura Goławskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.