Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Ranger w Teksasie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 lipca 2015

Amerykański lotniskowiec USS Ranger, typu Forrestal, wszedł w niedzielę do portu na południu Teksasu. Okręt zostanie wkrótce zezłomowany.

USS Ranger przyjęto do służby latem 1957. Okręt wycofano z linii w 1993, a w 2004 oficjalnie skreślono ze stanu floty. Lotniskowiec wykonał w trakcie służby aż 22 misje bojowe, głównie na wodach Oceanu Spokojnego / Zdjęcie: US Navy

USS Ranger (CV/CVA-61) opuścił 5 marca Naval Base Kitsap-Bremerton w stanie Waszyngton i skierował się w stronę Brownsville na południu Teksasu. Okręt dotarł do celu podróży w zeszłą niedzielę, po przejściu ok. 30 tys. km wzdłuż wybrzeży Ameryki Środkowej i Południowej. Lotniskowiec pozbawiono wcześniej elementów układu pędnego i do Teksasu transportowano go za pomocą holowników.

Lotniskowiec wkrótce zostanie zezłomowany przez teksańskie przedsiębiorstwo International Shipbreaking. Producent odkupił okręt od US Navy pod koniec 2014, płacąc za niego symbolicznego centa (USS Ranger sprzedany za centa, 2014-12-29). Nabywca zobowiązał się do zorganizowania transportu USS Ranger do Brownsville i pokrycia kosztów całego przedsięwzięcia.

USS Ranger podzieli los USS Forrestal (CV 59) i USS Saratoga (CV/CVA/CVB 60), które także zezłomowano w Brownsville. Na przełomie 2015/2016 w Teksasie znajdzie się również USS Independence (CV/CVA-62), ostatnia z jednostek typu Forrestal.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.