Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MQ-9 USAF pod kontrolą Australijczyków

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 sierpnia 2015

Wkrótce piloci królewskich wojsk lotniczych Australii rozpoczną loty bojowe nad Syrią. Wojskowi będą używać w tym celu amerykańskich bsl MQ-9 Reaper.

Grupa australijskich pilotów szkoli się w obsłudze amerykańskich bezzałogowych statków latających MQ-9 Reaper. Wkrótce Australijczycy rozpoczną pierwsze operacje lotnicze nad Syrią. Ich celem będzie prowadzenie zwiadu nad obszarami kontrolowanymi przez islamistów i atakowanie ich pozycji / Zdjęcie: USAF

Od blisko tygodnia 5 australijskich lotników szkoli się w obsłudze bezzałogowych statków latających MQ-9 Reaper. Australijczycy ćwiczą pod okiem amerykańskich wojskowych z 432nd Operations Group, która na co dzień stacjonuje w Creech Air Force Base w Nevadzie.

Szkolenie ma przygotować pilotów Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii) do prowadzenia operacji lotniczych nad Syrią. Australijczycy będą wykonywać loty zwiadowcze nad obszarami kontrolowanymi przez bojowników Ad-Daula al-Islamijja. W razie potrzeby będą również atakować cele naziemne.

Od blisko roku RAAF wykonują operacje lotnicze nad ogarniętym wojną domową Irakiem. W ramach operacji Okra Australia wysłała na Bliski Wschód ok. 900 żołnierzy i cywilnych pracowników ministerstwa obrony. Komponent lotniczy australijskiego kontyngentu tworzy 6 samolotów bojowych F/A-18 Hornet, a także wielozadaniowy transportowiec-tankowiec KC-30A i samolot wczesnego ostrzegania E-7A Wedgetail. Australijczycy stacjonują m.in. w bazie lotniczej Al Minhad, położonej ok. 24 km od Dubaju (Australia określa wydatki obronne , 2015-05-13; Australijczycy już w ZEA, 2014-09-24).

Od kilku miesięcy w Australii trwa dyskusja na temat rozszerzenia kampanii nalotów także nad Syrię. Można spodziewać się, że australijski premier Tony Abbott, wkrótce zwróci się do członków legislatywy z prośbą o przegłosowanie niezbędnych ustaw. Co ciekawe, podobną debatę toczą również brytyjscy parlamentarzyści. W lipcu Londyn przyznał, że piloci Royal Air Force brali udział w nalotach na Syrię, mimo braku zgody parlamentu. Na czas misji Brytyjczyków podporządkowano dowództwu wojskowemu sojuszniczych państw, w tym Kanady, Francji i USA (Brytyjczycy brali udział w nalotach na Syrię, 2015-07-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.