Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chinooki już w Maroku

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2015

W sobotę do Maroka dotarły 3 śmigłowce transportowe CH-47D Chinook. Wiropłaty odkupiono z zapasów magazynowych sił zbrojnych USA.

Maroko odkupiło ex-amerykańskie śmigłowce transportowe w ramach rządowego programu Foreign Military Sale. Rabat zapłacił za nie 78,9 mln USD (296,5 mln zł) / Zdjęcie: ADN

Transport wiropłatów wyładowano w zeszłą sobotę w porcie morskim Tanger-Med, położonym ok. 40 km na wschód od Tangeru. Śmigłowce dotarły do Maroka na pokładzie amerykańskiego statku MV Liberty Pride. Jednostka opuściła już marokańskie wody terytorialne. Obecnie znajduje się w porcie we włoskim Livorno.

Przez ostatnie 7 miesięcy wiropłaty poddawane były przeglądom naprawczym i modernizacji. Zabudowano m.in. dodatkowe wyposażenie pokładowe. Śmigłowce otrzymały też nowe malowanie. Remont Chinooków przeprowadziło Columbia Helicopters z Portland w Oregonie (Ex-amerykańskie Chinooki dla Maroka, 2014-08-26).

Przed kilkoma tygodniami śmigłowce wysłano do Maroka z USA (Chinooki dla Maroka, 2015-07-28). Ich transfer nadzorowało U.S. Army Security Assistance Command (USASAC). Wiropłaty zostaną przekazane al-Quwwat al-Jawwiyah al-Malakiyah al-Maghribiyah (królewskim wojskom lotniczym Maroka). Marokańskie Chinooki będą używane do niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i w ramach innych akcji humanitarnych, prowadzonych zarówno w Maroku jak i na terenie państw regionu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra