Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modyfikacje SKYe SH09

Lotnictwo cywilne, 07 września 2015

Szwajcarskie przedsiębiorstwo Marenco zamierza wprowadzić zmiany w konstrukcji śmigłowca SKYe SH09.

Zdjęcie: Marenco

Przedsiębiorstwo Marenco pracuje obecnie nad drugim prototypem śmigłowca SKYe SH09. Przypomnijmy, że jest to pierwszy wiropłat, który został samodzielnie skonstruowany i wyprodukowany przez inżynierów ze Szwajcarii. Oblot prototypu (widocznego na zdjęciu) odbył się niemal rok temu (Oblot SKYe SH09, 2014-10-03).

Drugi przedseryjny SH09 ma nosić znaki rejestracyjne HB-ZXB. Według przedstawicieli producenta na nim spoczywać ma główny wysiłek podczas procesu certyfikacyjnego, zarówno podczas prób naziemnych, jak i w locie. Z tego powodu w konstrukcji śmigłowca wprowadzone zostaną poważne zmiany. W wiropłacie zabudowana zostaną nowa głowica i nowe łopaty wirnika nośnego. Zespoły te zostały już przebadane na stanowiskach naziemnych.

Prezentacja drugiego prototypu SKYe SH09 ma nastąpić przed końcem br. Po rozpoczęciu przez niego prób, inżynierowie Marenco wprowadzą analogiczne zmiany w pierwszym prototypie. Po ich zakończeniu wiropłat ponownie będzie używany do badań.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.