Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot SKYe SH09

Lotnictwo cywilne, 03 października 2014

Wczoraj oblatano pierwszy, samodzielnie skonstruowany szwajcarski śmigłowiec, SKYe SH09.

Pierwszy śmigłowiec, samodzielnie skonstruowany i wyprodukowany w Szwajcarii, SKYe SH09, podczas oblotu / Zdjęcie: Marenco

Oblot SKYe SH09, będącego pierwszym śmigłowcem samodzielnie skonstruowanym przez Szwajcarów, odbył się wczoraj, na terenie portu lotniczego Mollis. Za sterami wiropłata zasiadał szef pilotów doświadczalnych Marenco Swhisshelicopter, Dwayne Williams. Wykonał on 5 zawisów, trwających łącznie ok. 20 min., w trakcie których sprawdził podstawowe własności pilotażowe śmigłowca.

Według Martina Stuckiego, konstruktora SH09 oraz założyciela i szefa Marenco, pierwsze loty potwierdziły, że założenia konstrukcyjne śmigłowca były prawidłowe (Pierwszy szwajcarski śmigłowiec , 2013-12-09). W następnych miesiącach kontynuowane będą intensywne próby wiropłata na ziemi i w locie – dodał Stucki.

Produkcja seryjna SKYe SH09 ma rozpocząć się w ciągu następnych 12-16 miesięcy. Martin Stucki poinformował, że dotychczas zdobył zamówienia i zobowiązania zakupu ponad 50 śmigłowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.