Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Otwarcie zakładów Airbusa w USA

Lotnictwo cywilne, 15 września 2015

Wczoraj uroczyście otwarto nowe zakłady Airbusa w Mobile, w stanie Alabama. Produkowane tam będą samoloty komunikacyjne.

Widok z lotu ptaka na najnowsze zakłady Airbusa, zlokalizowane w w Mobile, w stanie Alabama

Wczoraj uroczyście otwarto najnowszą wytwórnię samolotów komunikacyjnych Airbusa. Mieści się ona w Mobile w stanie Alabama. Decyzję o zlokalizowaniu zakładów w tym właśnie mieście podjęto ponad 3 lata temu (Linia montażowa Airbusa w USA, 2012-07-03). Budowa rozpoczęła się w 2013. Koszt inwestycji szacowano na 600 mln USD.

Ceremonię otwarcia nowej wytwórni zainaugurował prezes Airbusa, Fabrice Brégier, który oświadczył: Nasze zakłady w Mobile oznaczają dwie rzeczy – Airbus stał się pierwszym w świecie globalnym producentem samolotów i Airbus jest teraz prawdziwie amerykańskim producentem. […] Zakłady w USA pozwolą nam rozwinąć już znaczącą pozycję w Ameryce – największym w świecie rynku samolotów wąskokadłubowych – i zbliżyć się do naszych klientów i kluczowych dostawców z USA – dodał prezes Airbusa. W uroczystości udział wzięli także Tom Enders, prezes Grupy Airbus i Allan McArtor, prezes Airbus Group, Inc.

W ceremonii ich otwarcia udział wzięli Allan McArtor, prezes Airbus Group, Inc., Tom Enders prezes Grupy Airbus i Fabrice Brégier, prezes Airbusa

Obecnie w zakładach w Mobile zatrudnionych jest 260 osób. Rocznie opuszczać ma ją ponad 40 samolotów wąskokadłubowych. Maksymalne tempo produkcji, wynoszące 4 samoloty miesięcznie, zostanie uzyskane dopiero pod koniec 2017. Rozpoczęcie wytwarzania w Mobile A320 planowane jest w tym samym czasie, lub na początku 2018. Co ciekawe, początkowo analitycy koncernu z Tuluzy zakładali, że właśnie A320 będzie podstawowym produktem amerykańskiej wytwórni.

Do końca 2017 wytwórnię w Mobile opuszczać ma ponad 40 samolotów rocznie / Zdjęcia: Airbus

Jednak ze względu na rozwój ruchu na trasach pomiędzy dużymi miastami linie z Ameryki Pn. zakupiły głównie samoloty A321ceo/neo. Z tego powodu aż 49 z 50 statków powietrznych, które zostaną wyprodukowane w Mobile jako pierwsze, stanowić będą właśnie A321. Pierwszy z nich zostanie przekazany JetBlue Airways, w drugim kwartale 2016. Drugi trafi do American Airlines.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra