Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Linia montażowa Airbusa w USA

Lotnictwo cywilne, 03 lipca 2012

Wczoraj Airbus poinformował, że w Brookley Aeroplex w Mobile, w stanie Alabama, powstaną zakłady zajmujące się montażem końcowym i dostawami samolotów z rodziny A320neo.

Budowa zakładów w Mobile rozpocznie się latem przyszłego roku / Rysunek: Airbus

Początkowo zamierzano tam utworzyć centrum zajmujące się montażem samolotów A330-200 i przebudowywaniem ich na samoloty tankujące KC-45A, jednak przegrana w konkursie KC-X spowodowała zaniechanie pomysłu (zobacz: A jednak Boeing!).

Utworzenie linii montażowej rodziny A320neo w Mobile to element strategii europejskiego konsorcjum mającej na celu zwiększenie globalnej konkurencyjności oraz lepsze zaspokojenie potrzeb rynku samolotów wąskokadłubowych w Stanach Zjednoczonych, który szacowany jest na 4600 egz. w ciągu następnych 20 lat.

Obecnie w zakładach Airbusa w USA zatrudnionych jest ponad 1000 osób. Przedsiębiorstwo utworzyło tam m.in. centrum prac inżynierskich (także w Mobile), centrum obsługowe dla samolotów US Coast Guard, kolejne centrum prac inżynierskich w Wichita, magazyn części zamiennych w Ashburn i centrum szkoleniowe w Miami. Częścią konsorcjum jest także Metron Aviation, zajmujące się dostawą produktów i usług dla potrzeb kontroli ruchu lotniczego.

W Mobile realizowany będzie montaż modeli A319, A320 i A321. Zatrudnionych tam będzie tysiąc osób. Budowa linii montażowej rozpocznie się latem 2013, a rozpoczęcie montażu samolotów zaplanowane jest w 2015. Dostawy pierwszych egzemplarzy rozpoczną się w 2016. Do 2018 w zakładach montowanych będzie od 40 do 50 samolotów rocznie (3-4 miesięcznie). Samoloty z Mobile będą trafiały do odbiorców z USA i Kanady. Dotychczas na kupno A320neo zdecydowały się Virgin America, American Airlines, Frontier Airlines, Spirit Airlines i JetBlue Airways.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.