Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Enterprise na pomoc imigrantom

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 września 2015

Brytyjski okręt hydrograficzny, HMS Enterprise, po raz kolejny wziął udział w akcji ratunkowej, podczas której wziął na pokład blisko 400 imigrantów z Afryki usiłujących dostać się do Europy.

W sobotę HMS Enterprise uratował blisko 400 nielegalnych imigrantów z Afryki, próbujących dostać się przez Morze Śródziemne do Europy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Od wielu miesięcy brytyjski okręt hydrograficzny, HMS Enterprise (H88), bierze udział w unijnej operacji morskiej, prowadzonej na południowych wodach Morza Śródziemnego. Jej celem jest powstrzymanie fali nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, próbujących dostać się do Europy. Okręty wchodzące w skład wielonarodowej koalicji za swój główny cel obrały lokalne grupy przestępcze, które wysyłają Afrykanów w morze na niesprawnych łodziach i statkach.

W minioną sobotę, podczas jednego z patroli bojowych, HMS Enterprise podjął z morza ogółem 377 nielegalnych imigrantów. Afrykanów przekazano załogom większych okrętów unijnej koalicji, a następnie przetransportowano ich na ląd.

Pod koniec sierpnia brytyjska jednostka wzięła udział w podobnej akcji ratunkowej. W ciągu zaledwie 2 dni HMS Enterprise wziął na pokład 453 osoby, próbujące nielegalnie dostać się do Europy (Brytyjczycy ratują imigrantów, 2015-08-25). Imigrantów przekazano następnie strażom granicznym Włoch i Grecji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.