Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brytyjczycy ratują imigrantów

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 sierpnia 2015

W miniony weekend brytyjski okręt hydrograficzny podjął z morza ok. 450 afrykańskich imigrantów, którzy próbowali przedostać się do Europy.

W sobotę HMS Enterprise i kilkadziesiąt innych okrętów wydzielonych przez państwa UE podjęły z morza ok. 4400 nielegalnych imigrantów z Afryki / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W sobotę brytyjski okręt hydrograficzny HMS Enterprise (H88) wziął udział w jednej z największych w historii operacji ratowania imigrantów u wybrzeży Libii. Jednostka przyjęła na pokład 453 osoby, które na niesprawnych łodziach i statkach próbowały przedostać się z Afryki do Europy. Afrykanie zostali następnie przekazani załodze niemieckiej fregaty rakietowej Schleswig-Holstein (F216), typu Brandenburg (F123), która przetransportowała ich do włoskiego portu w Tarencie, na południu kraju. 

Od 3 lipca HMS Enterprise bierze udział w unijnej operacji morskiej, prowadzonej pod dowództwem Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) na południowych wodach Morza Śródziemnego. Kilkadziesiąt okrętów i statków wydzielonych przez państwa UE patroluje akwen w poszukiwaniu imigrantów z Afryki. Po uratowaniu, Afrykanie są przekazywani straży granicznej i innym służbom porządkowym we Włoszech i Grecji.

Przed kilkoma miesiącami służbę na wodach Morza Śródziemnego pełniła inna brytyjska jednostka, śmigłowcowiec desantowy HMS Bulwark (L15), typu Albion. Wcześniej HMS Bulwark służył jako okręt flagowy Royal Navy. 1 czerwca jego obowiązki przejął HMS Ocean (L12, Nowy okręt flagowy Royal Navy, 2015-06-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.